Mersin'de İki Milyon Civciv Ölüme Terk Edildi - Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu..
Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu..

Go Back   Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu.. > >

Etiketlenen üyelerin listesi

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Mersin'de İki Milyon Civciv Ölüme Terk Edildi
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
194
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 01-28-19, 05:23   #1
Nutella
Nutella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sohbetdesin Forum - Chat ve Sohbet Forum Sitesi.
Üye No: 700
Üye Grubu: Üye
Konular: 71
Şube: Çanakkale Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Var
Ruh Hali:  Ruhsuz
Tuttuğu Takım:

Level: 11 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 25 / 256
Güç: 49 / 436
Tecrübe: 26%

Teşekkürler: 78
22 Mesajına 27 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 1
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Nutella is on a distinguished road
Arrow Mersin'de İki Milyon Civciv Ölüme Terk Edildi

Mersin'de İki Milyon Civciv Ölüme Terk Edildi

Mersin'in Tarsus ve Çamlıyayla ilçesi mahallerinde bulunan tavuk kümeslerindeki civcivler açlıkla karşı karşıya kaldı. Bir süre önce Adana'daki bir tavuk firmasının iflasını vermesiyle birlikte ortaya çıkan bu durum yürekleri dağladı.

Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde, tavuk ve yumurta üretim firması, kiraladığı kümese yaklaşık 2 milyon civciv getirdi. Firma iflas edince, aç ve susuz kalan civcivler ölüme terk edildi.

Çamlıyayla'da Sabire Eren'e ait kümesi kiralayan Adana merkezli şirket, buraya yaklaşık 2 milyon civciv getirdi. Şirket kısa süre önce iflas ettiğini açıklayıp 15 gündür bölgeye yem göndermeyince hayvanlar da açlık ve ölüm tehkilesi ile karşı karşıya kaldı. Şimdiye kadar 200 bine yakın civciv açlıktan öldü. Ölen civcivleri küreklerle çuvala doldurup atmak zorunda kaldığını belirten kümes sahibi Sabire Eren, "Hayvanların aç susuz öldüğüne yanıyorum. Ağzıma ekmek alsam boğazımda kalıyor. Bu hayvanların günahı ne anlayamadım. Yıllardır böyle bir şey görmedik" diyerek gözyaşı döktü.

Mahalle Muhtarı Mustafa Borluoğlu ise yardım beklediklerini ifade ederek, "Firmanın göndermiş olduğu civcivler ölmeye başladı. Civcivler geleli 15 gün oldu, bir sefer yem gelmedi. Kendi imkanımızla bu kadar yapabiliyoruz. İmkanlar el vermeyince civcivler telef oldu. Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden yardım istiyoruz. Tarım kredi ve bankalara borcu olan bu insanlara yardım edilmesi lazım. Bir papağan kadar bu tavuk üreticilerinin değeri kalmadı. Sahada 2 milyon hayvan var bunların hepsi ölüme terk edildi" dedi.

`Omnia Fui Nihil Expedit
...*
Nutella isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Nutella Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Gece Bakım Rutini Cilt Bakımı Nutella 0 100 02-17-19 04:31
Evde Buharla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt Bakımı Nutella 0 116 02-17-19 04:16
09 Şubat 2019 Cumartesi Balık Burcu Günlük Burç... Günlük Burç Yorumları Nutella 0 131 02-08-19 21:50
09 Şubat 2019 Cumartesi Kova Burcu Günlük Burç... Günlük Burç Yorumları Nutella 0 126 02-08-19 21:49
09 Şubat 2019 Cumartesi Oğlak Burcu Günlük Burç... Günlük Burç Yorumları Nutella 0 139 02-08-19 21:48

Etiketler
bir, civciv, civcivler, milyon, ölüme

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

(View-All Konu Okunma Sayisi : 1
Nutella
Seçenekler
Stil