Barınma Hizmetleri beslenme Hizmetleri ve Diğer Yurt İşletmeleri - Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu..
Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu..

Go Back   Sohbetdesin.Com Paylaşım Plartformu.. > > >

Etiketlenen üyelerin listesi

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Barınma Hizmetleri beslenme Hizmetleri ve Diğer Yurt İşletmeleri
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1145
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 08-06-18, 22:35   #1
ReyyAn

Sohbetdesin Forum - Chat ve Sohbet Forum Sitesi.
Üye No: 560
Üye Grubu: Banlı Üye
Konular: 2043
Şube: Ankara Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Kabadayi
Tuttuğu Takım:

Level: -INF [♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: NAN / -INF
Güç: -INF / -INF
Tecrübe: NAN%

Teşekkürler: 639
513 Mesajına 684 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 0
REP Puanı : 0
REP Seviyesi : ReyyAn is an unknown quantity at this point
Standart Barınma Hizmetleri beslenme Hizmetleri ve Diğer Yurt İşletmeleri

Kurum; halen 81 il, 129 ilçede ve Lefke'de bulunan toplam 307 yurtta 269.241 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.
2011-2012 öğretim yılında başvuran öğrencilerden, öğretim yılı başı itibarıyla 103.052 öğrenci doğrudan, diğer öğrenciler ise yedeklik sırasına göre yurtlara yerleştirilmiştir.
Yedekteki öğrenciler sırası gelinceye kadar yurtlarımızda misafir olarak barındırılmaktadır.
Yurtlarımızda barınan ve maddi yetersizlik içerisinde bulunan öğrenciler ile şehit ve gazi çocukları, Devletin koruması altındaki öğrenciler, Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları öğrencileri ile Hükümet Burslusu yabancı uyruklu öğrencilerden yurt ücreti alınmamakta olup; bu imkândan 2011-2012 öğretim döneminde 15.316 öğrenci yararlanmaktadır.
1992 yılından itibaren de Türk dünyası ile bütünleşen YURTKUR, Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve akraba topluluklarından gelen öğrencilere bugüne kadar barınma hizmeti vermektedir. 2011-2012 öğretim yılında yaklaşık 4.643 öğrenci Kurum yurtlarında ücretsiz olarak barındırılmaktadır. Ayrıca Hükümetimizle Kültür Antlaşması olan ülkelerin yanı sıra kendi imkânlarıyla ülkemize gelip Kurum yurtlarında barınan öğrenci sayısı da 1.326 ,Hükümet burslusu öğrenci sayısı 1.725'dir.
2012 yılında Yönetim Kurulumuzca öğrencilerimizin ekonomik koşulları da dikkate alınarak aylık yurt yatak ücreti 105 TL olarak belirlenmiştir. Standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti ise 114–198 TL arasındadır.
Bir öğrencinin Kuruma maliyeti 2010 yılında yaklaşık 213,79 YTL, 31.10.2011 tarihi itibariyle ise 265,039 TL'dir.
2011 yılında sabah kahvaltısı 1,75 TL, akşam yemeği yardımı 3,25 TL olmak üzere 5 TL yapılan beslenme yardımı, 2012 yılında sabah kahvaltısı 2.00 TL, akşam yemeği yardımı 4.00 TL olmak üzere 6,00 TL'ye yükseltilmiştir.
Devlet koruması altındaki öğrencilere yapılan günlük yardım ise; 2011 yılında 15.00 TL iken, 2012 yılında 16 TL’ ye yükseltilmiştir.
Yurtlarımızda barınan öğrencilerin, dersleri dışında kalan serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, aralarında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık duygularını geliştirmek amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmekte, bölgeler ve yurtlar arası yarışma ve turnuvalar yapılmaktadır. Ayrıca, psiko-sosyal servislerde öğrencilerimize koruyucu ruh sağlığı hizmeti de verilmekte, yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilere uyum sağlamaları maksadıyla oryantasyon programları düzenlenmektedir.
Şehir dışından gelen öğrenciler için tanıtım faaliyetleri yapılarak terminallerde kurulan stantlar aracılığı ile karşılanıp yurtlara yerleştirilmeleri sağlanmıştır.
Kurum yurtları 2005 yılından itibaren kaynakların etkin kullanılması amacıyla yaz aylarında iç ve dış turizme açılmıştır.
Kurumumuz çeşitli dernek, vakıf, spor federasyonları, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm etkinliklerine de barınma hizmetiyle destek vermektedir.
ReyyAn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

ReyyAn Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Göz sağlığını korumak için 9 ipucu Göz Sağlığı ReyyAn 0 205 01-03-19 22:03
Göz sağlığı için faydalı 6 besin! Göz Sağlığı ReyyAn 0 158 01-03-19 21:58
Araştırma Görevlisinin Katil Zanlısı Tutuklandı Güncel Haberler ReyyAn 0 154 01-03-19 21:52
Sağlık Ekipleri Hamile Kadın İçin Seferber Oldu Güncel Haberler ReyyAn 0 169 01-03-19 21:51
Gümüşhane'de Yamaçtan Kopan Kayalar, Apartmanın... Güncel Haberler ReyyAn 0 134 01-03-19 21:50

Etiketler
ile, kurum, yılında, öğrenci, öğrenciler

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

(View-All Konu Okunma Sayisi : 2
BuYuCu, ReyyAn
Seçenekler
Stil